Çöpçatan Siteleri

Çöpçatan Siteleri

Çöpçatan kelime olarak bir erkek ile bir kadını tanıştıran, arasını yapan, onların dünya hayatına girmesine, arkadaş olmasına ya da dost kalmasına yardımcı olan kişiye denilmektedir. Günümüzde ise internet üzerinden çöpçatanlık hizmeti veren sitelere rahatça ulaşabilirsiniz.

İnternet dünyasında çok sayıda ücretli, ücretsiz üyelik seçenekli çöpçatan siteleri yer almaktadır. Çöpçatan siteleri genel olarak, kadın ve erkekleri aynı platform altında tutarak onların tanışmasına aracı olmaktadır. Sistem içerisinde bulunan mesaj atma, görüntülü veya sesli konuşma, duyguları belirten ikonlar ve ziyaret ettiğini gösteren panel sayesinde üyeler hem eş hem de arkadaş buluyor.

Çöpçatan siteleri nelerdir?

İnternet ortamında birçok çöpçatan siteleri yer almaktadır. İnsanların evlilik düşünmesi son derece ciddi bir karardır. Bu yüzden insanlar çöpçatan sitelerinde gezerken ciddi arkadaşlık ya da evlilik ilanlarına göz atarlar. Piyasada bulunan bazı aracılık siteleri ise oluşturdukları sahte profiller ile bu durumu karşılamaz, aksine insanların duyguları ile oynayacak bir platform oluşturmuştur. Profil bilgileri tam doldurmamış, resimsiz kişilerin fazlalığı evlilik sitelerin kalitesinin düşürmektedir. Piyasada bulunan çöpçatan sitelerinin bazıları şunlardan oluşurr;

  1. Evlenirim
  2. Pembepanjur
  3. Evlendirme merkezi
  4. Nasipse

Çöpçatan sitelerinin kendi aralarındaki farklar neler?

 

 Çöpçatan siteleri genel anlamda ücretsizdir. Fakat bazı siteler verdiği hizmetler için üye olurken ve mesajlaşırken site içerisinde insanlardan para talep etmektedir

  • Bazı çöpçatan siteleri güvenli değil ve insanların bilgilerini çalma üzerine kurulmuştur. Uzak durunuz.
  • Arkadaşlık veya evlilik düşünen insanlar çöpçatan siteleri olarak bilinen bazı gereksiz sitelerde kaybolmaktadır. Bu durum kişinin hem vaktini hem de huzuru çalmaktadır.
  • Bazı siteler her yaş grubuna hitap ederken bazıları ise sadece teknoloji ile arası iyi olan bazı insanlara hitap etmektedir. Bunu ise; ara yüz tasarımından, yazı kalitesinden, basit düşünülmüş yapılandırmadan ve özelliklerden öğrenebilirsiniz.

Çöpçatan siteleri tavsiyesi 

Piyasada bulunan çöpçatan siteleri güvenilirliği ve verdiği hizmete göre rakiplerinden ayrılmaktadır. İnsanların evlenmek için ciddi evlilik ve arkadaşlığı düşünmesi Türkiye piyasasında en iyi site olan evlenirim.com sitesine yöneltmiştir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.