İslami evlilik siteleri

İslami evlilik siteleri

İnsanlar doğası gereği bir eşe, arkadaşa, ya da dosta sahip olmak ister. Bazen bu durum maddi bazen ise manevi kaynaklı olabilir. İslam, evliliği önermekte ve insanları bu yola çekmektedir. Bazı islami evlilik siteleri günümüz İslam kurallarına göre oluşturulmuştur.

Ücretsiz ve üyelik gerektirmeyen evlilik sitelerine üye olarak, İslam’ın ana kuralını yerine getirmiş olursunuz. Ayrıca İslam’a uygun bayanları / erkekleri eş olarak site üzerinden kolaylıkla inceleyebilir ve İslam’ın verdiği şartlara göre konuşabilirsiniz. İnsanların arkadaş, dost, sevgili ya da eş bulmak üzere araştırdığı islami evlilik siteleri, hem tanışma hem de mutlu yuva kurma olarak bilinir. Site içerisinde düşündüğünüz, beğendiğiniz adaylara özel mesaj göndererek dininizin gerektiklerini karşı tarafa ifade edebilirsiniz.

İslami evlilik sitelerinin özellikleri

İslami evlilik siteleri, İslam şartlarına uygunluğu, kurallar konusunda esnekliği, vakit konusunda ise tasarruflu sitelerdir. İnternet aleminde yer alan islami evlilik sitelerinin genel özellikleri şunlardır;

  • Karşı taraf ile konuşmadan fotoğrafını görmek onu beğenme durumuna göre mesaj göndermek
  • Karşı tarafın onayını almadan onu rahatsız etmemek
  • İslami kriterleri önde bulundururken ciddi olduğunuzu göstermek
  • Bazı yerlerde buluşmayı 3 kere yapmanın makbul olduğu ifade edilmektedir
  • Kişinin profili incelenerek karakteristik özellikleri öğrenilir ve iletişime geçilecekse ona göre yönlendirme yapılır
  • İslami evlilik siteleri tamamen ücretsiz olmalıdır, kayıt ya da giriş sırasında para talep eden siteler İslami evlilik siteleri değil para üzerine kurulmuş sitelerdir
  • İslami evlilik siteleri genel olarak ciddi arkadaşlıkların kurulduğu, hayat arkadaşlarının bulunduğu ve gelecek düşünüldüğü yerdir. Bu sitelerdeki amaç İslam dininde kutsal olan evliliği yerine getirmek üzere doğru kişiyi bulmaktır.

İslami evlilik siteleri örnekleri

İslam dini biz insanlara mutlu bir yuva kurmayı, hayatın getirdiği zorlukları ve sorunları karşılıklı oturarak çözmeyi, eşlere karşı sevgili ve merhametli olmayı emretmiştir. İslam dinine uygun olarak kurulmuş ve tamamen ücretsiz olan internet siteleri, internet aleminde bulunmaktadır. İnsanlar, ciddi olarak evlenmek istediklerini belirterek bu gibi sitelere gelerek evlilik ilanı oluştururlar. İnternet üzerinde bulunan islami evlilik siteleri hem nitelik olarak hem de içerik olarak zenginliklere sahiptir. İnternet dünyasında İslam dinine en uygun olarak 3 site yer almaktadır. Bunlar;

  1. Evlenirim; İslam’a uygun olan, Türkiye’de ki en iyi sitedir. İslam’a uygun olarak evlenmek isteyen kişileri bir şekilde bir araya getirir(çöpçatanlık) Aracı rolünde olan site İslam’a göre uygundur. Siteye üye olan kişilerin, üst düzeyde güvenlik ve gizlilikleri vardır. Site yönetimine iletişim kanallarından 7 gün 24 saat ulaşmak mümkündür. İnsanı yormayacak, değerli vaktini çalmayacak ve dini kuralları net bir şekilde yansıtacak şekilde kurulmuştur.
  2. Pembepanjur;  İslam’a yakın bir sitedir. Üye olunup mesaj gönderilen sisteme sahiptir. Renkli bir görünüme sahip site ciddi ve mantık evliliği yapmak isteyenleri bir arada tutar.
  3. Nasipse; İslami evlilik siteleri arasında yer alır. Basit bir temaya sahip olan site, ücretsiz üyelik kabul etmektedir. Kolay mesajlaşma paneli, beğeni gönderme ile ilk 5 arasındadır. Basit ve vakit geçirebilecek bir sitedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.